top of page

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування). Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

3. Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок

реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та

відповідальність осіб, причетних до булінгу

 

1. Директор закладу дошкільної освіти має розглянути звернення у встановленому порядку.

2.  Директор закладу дошкільної освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

3.   Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то завідувач ЗДО повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    На підставі листа Уповноваженого Президента України з прав дитини від 08.02.2021 №15/3-07/192  щодо розміщення соціальної реклами, за даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей (David Wright/ COVID-19 expectation and Effects on children online, June 2020 ) в період карантину діти стали проводити на 80 % більше часу онлайн, значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі. На жаль, в Україні такі випадки також почастішали.

Беручи до уваги вищевикладене, на виконання листа Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 11.02.2021 № 511/03.2-13 "Про захист дітей в цифровому середовищі",листа ТВО Шевченківського району від 24.02.2021 № 07.01-19/207 " Про захист дітей у цифровому середовищі",  з метою поширення інформації, що має соціально значимий, некомерційний характер а саме – захист дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

За посиланнями:

https://stop-sexting.in.ua/wp-content/uploads/2021/01/1545-batky-1.png

https://stop-sexting.in.ua/wp-content/uploads/2021/01/poratl-report.png

https://stop-sexting.in.ua/wp-content/uploads/2021/01/1545-ne-movchy.png

bottom of page